GISMETEO: Погода по г. ХерсонGISMETEO: Погода по г. ХерсонGISMETEO: Погода по г. Херсон
Воскресенье, 08 Дек 2019, 07:04
Приветствую Вас Гость | RSS

Специалист гражданской защиты             Херсон


Форма входа

Календарь
«  Август 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Статистика
Главная » 2012 » Август » 19 » Протипожежний режим у школі
08:51
Протипожежний режим у школі
   Незабаром школярі повернуться до своїх класів. Фахівці Управління Держтехногенбезпеки вже перевірили протипожежний стан навчальних закладів та надали приписи з метою усунення недоліків, що були виявлені під час перевірки. А зараз розглянемо ті питання, які стосуються школярів і педагогів, щоб не допустити пожежі в школі. 

   Потрібно стежити за тим, щоб на території школи не скупчувалися різні горючі відходи (сміття, старі парти, столи, стільці, сухе листя і т.д.). При пожежі це легкогорюче сміття може сприяти поширенню вогню на шкільні будівлі.
   Іноді після очищення прилеглої до школи території від сухого листя їх згрібають в купи і спалюють. Це дуже небезпечно: тліючі листя вітром можуть бути занесені на покрівлю будинку або в слухове вікно, що може призвести до пожежі.
   Не менш важливо здійснювати контроль за станом доріг, проїздів та під’їздів до шкільних будівель, стежити за тим, щоб вони не захаращувались, а в зимовий час регулярно очищалися від снігових заметів і льоду. Робиться це для того, щоб пожежні автомобілі завжди мали можливість безперешкодно проїхати на територію школи.
   Сучасні пожежні автоцистерни доставляють той запас води, якого в більшості випадків виявляється достатньо, щоб успішно боротися з пожежею в початковій стадії. Якщо ж пожежа прийняла великі розміри, пожежні використовують місцеві водні джерела: водойми, ставки, резервуари, протипожежний водопровід з мережею пожежних гідрантів. За всіма цими спорудами повинен бути забезпечений відповідний догляд.
   Що ж потрібно робити? Необхідно стежити, щоб кришки оглядових колодязів, де розташовані підземні пожежні гідранти, не були засипані землею і сміттям, а на стіні найближчої будови перебував вказівний знак пожежної безпеки про місцезнаходження гідранта. Робиться це для того, щоб пожежні-рятувальники могли швидко його розшукати. Під час снігових заметів слід дбати про очищення згаданих кришок гідрантів від снігу та льоду.

План евакуації
   У кожній школі розробляється і вивішується на видному місці план евакуації людей. З якою метою він розробляється?
   Якщо в школі виникло загоряння, в першу чергу необхідно дуже швидко і організовано евакуювати всіх школярів. Найменша розгубленість, паніка можуть призвести до непоправних наслідків.
   У плані евакуації відображаються питання швидкого оповіщення всіх педагогів і учнів про пожежу, виходу школярів з палаючих приміщень або таких, що перебувають під загрозою вогню і диму, вказуються запасні та основні виходи, через які вони повинні евакуюватися. План евакуації складається з двох частин – графічної і текстової. У графічній частині показується планування поверхів будівлі. Плани можна спрощувати, зображуючи конструкції в одну лінію, виключати невеликі приміщення, не пов’язані з перебуванням людей. Але все евакуаційні виходи або колії повинні бути показані. Найменування приміщень позначають безпосередньо на планах поверхів, або всі приміщення нумерують і докладають експлікацію приміщень. Нумерують евакуаційні виходи, сходи. Це дозволяє зберегти і спростити пояснювальну записку до плану евакуації. Двері на плані евакуації показують у відкритому вигляді. Якщо при експлуатації окремі виходи закриті, на плані евакуації дверний проріз зображують закритим і відзначають місцезнаходження ключів з написом «Ящик з ключем від зовнішніх дверей».
   На план наносять стрілки, що вказують маршрути руху людей, виходячи з найменшого часу виходу і більшої надійності шляхів евакуації.
   Шляхи евакуації ділять на основні, які позначають суцільними зеленими лініями зі стрілками, і резервні, які позначають пунктирними лініями з стрільцям.
   Практика показує, що при пожежі не завжди вдається вивести людей назовні через сходи. Нерідко люди рятуються, виходячи на покрівлю і в інші повітряні зони. Якщо такі зони є, то виходи на них, як резервні, показують на плані евакуації.
   Крім маршрутів руху, позначають місця знаходження ручних пожежних сповіщувачів, вогнегасників, пожежних кранів, телефонів та іншого обладнання.
   Графічну частину плану евакуації в рамці під склом вивішують на видному місці, звичайно при вході на поверх. 
   Текстова частина плану евакуації затверджується керівником об’єкта і являє собою таблицю, що містить перелік дій при пожежі, порядок і послідовність дій, посади і прізвища виконавців.    Приписувані дії повинні бути ретельно продумані і конкретно вказані.
   Перша дія – виклик пожежно-рятувальної служби за номером «101». Для того, щоб виклик був чітким, призводять текст повідомлення. 
   Друга дія – оголошення про евакуацію. Оголошення повинно робитися спокійно, але владним і значним тоном. Це може відбуватися за допомогою гучномовців, при цьому по всій будівлі транслюється заздалегідь підготовлений текст.
   При евакуації дітей педагоги зобов’язані:
• підготувати дітей до евакуації: припинити заняття; взимку необхідно швидко одягнути дітей;
• оголосити порядок, напрямок руху і місце збору;
• відповідно до плану евакуації: відкрити двері в напрямку руху; вивести дітей; закрити двері після того, як діти виведені з метою зменшення швидкості розповсюдження пожежі по будівлі;
• зібрати всіх дітей в передбаченому планом евакуації місці;
• надати, при необхідності, першу допомогу;
• перевірити наявність дітей за списком і результати доповісти директору або командиру прибулого пожежно-рятувального  підрозділу, керівнику гасіння пожежі.
   До прибуття пожежних-рятувальників учні старших класів можуть залучатися для надання допомоги вчителям в організації евакуації малюків: допомогти їх одягнути, відвести дітей в тепле приміщення; викликати «швидку допомогу» для надання медичної допомоги постраждалим; виконати окремі доручення з гасіння пожежі.
   Кожна шкільна будівля повинна мати не менше двох евакуаційних виходів. У випадку, якщо один з них відрізаний вогнем, для порятунку людей і майна використовується другий.
   Двері на шляхах евакуації повинні відкриватися вільно і по направлінню виходу з будівлі. Запори на дверях евакуаційних виходів повинні забезпечувати людям, що знаходяться всередині будівлі, можливість вільного їх відкривання зсередини без ключа.

Кабінети фізики, хімії та виробничі майстерні
   З усіх шкільних приміщень найбільш небезпечні в пожежному відношенні кабінети фізики та хімії, виробничі майстерні, т.я. саме тут містяться горючі речовини і матеріали, легкозаймисті рідини, газові пальники, спиртівки, електроплитки і т.д.
   Класні дошки, парти, шафи, столи встановлюються з таким розрахунком, щоб виходи з кабінетів, лабораторій, виробничих майстерень були вільні.
   У шкільних столярних та механічних майстернях повинен суворо дотримуватися протипожежний режим. Перш ніж приступити до роботи в майстернях, де є електрообладнання, необхідно вивчити інструкції та виконувати встановлені правила експлуатації електрообладнання. Збирання сміття та відходів необхідно проводити після кожного заняття. Запас матеріалів в майстерні не повинен перевищувати кількості, яка потрібна для проведення занять на один день. Не можна в столярних майстернях сушити заготівлі та деревину на печах, фарбувати вироби нітрофарбами.
   Після занять слід ретельно прибрати приміщення, а промаслені ганчірки і дрантя зібрати в спеціальний металевий ящик з щільною кришкою. Щоб уникнути самозаймання в кінці дня вміст ящика має видалятися за межі будівлі.
   Викладач хімії (лаборант) перед початком занять повинен включити вентиляцію; переконатися в наявності і справності засобів пожежогасіння. На початку занять в кабінетах фізики і хімії учнів необхідно проінформувати про пожежну небезпеку речовин, які застосовуються для чергових навчальних цілей. Користуватися пожежонебезпечними речовинами і нагрівальними приладами учням під час відсутності викладача заборонено.
   У хімічних лабораторіях загоряння може відбутися навіть без участі людини. Багато із застосовуваних хімічних речовин і реактивів мають пожежовибухонебезпечні властивості, є сильними окислювачами або нестійкими при зберіганні речовинами.
   Потрібно дотримуватися правил зберігання таких речовин і матеріалів, інакше можуть бути небажані наслідки: вибух, запалення і т.п. Небезпечні речовини повинні зберігатися роздільно, у відповідній упаковці і в допустимих кількостях. Необхідно стежити за тим, щоб на всіх реактивах були чіткі етикетки.
   У лабораторіях та інших приміщеннях допускається зберігання ЛЗР та ГР у кількостях, що не перевищують змінну потребу. Доставка рідин в приміщення повинна проводитися в закритій тарі безпечної.
   Ефіри, спирти, бензин, гас є вкрай небезпечними при застосуванні рідинами. Займання їх парів може статися від палаючої свічки, запаленого сірника. Тому цими рідинами слід користуватися дуже обережно, використовувати їх в строго обмежених кількостях. Не дозволяється учням заправляти ними нагрівальні прилади.
   Категорично забороняється гасіння водою ряду речовин і рідин (натрій, бензин, гас), а також електрообладнання, що знаходиться під напругою. Тому в хімічних і фізичних лабораторіях, у виробничих майстернях повинні бути відповідні засоби гасіння вогню, наприклад такі, як порошковий вогнегасник, азбестова кошма, пісок. Відповідальними за пожежну безпеку лабораторій і майстерень повинні бути відповідні компетентні фахівці.
Дотримання зазначених заходів забезпечить нормальні, з точки зору пожежної безпеки, умови занять в хімічних і фізичних кабінетах, у виробничих майстернях.Категория: ИНФОРМАЦИЯ | Просмотров: 4509 | Добавил: tegin
Херсонский ТОП Украинский портАл